Pinterest podporuje GIF

Autor: Lenka Kaclová | 24.01.2014 15:17

Pinterest oznámil podporu pohyblivým GIF obrázkům na své síti. 

Pinterest – nové tlačítko „Play“ a „Pause“

V mobilních zařízeních se tato možnost teprve připravuje.

  stazeny-soubor

Jak GIF na Pinterestu funguje?

Po připnutí GIF obrázku k Pinterest se u tohoto obrázku automaticky objeví v levém dolním rohu tlačítko s možností Play a Pause. Vzhled této sítě ale zůstává stejný jako dřív, to znamená statický. Máte možnost přehrát si GIF přímo na Pinterest síti a nemusí se prokliknout na stránku, kde se nachází. Tlačítko Play se nachází na hlavní straně, v kategoriích a ve výsledcích vyhledávání.

GIF obrázky jsou dnes již populární formou zobrazení informací, hojně využívanou, a proto když Pinterest oznámil tuto změnu, uživatelé mohli volně přidávat nové piny v tomto formátu. Mluvčí sítě navíc oznámil, že existují již nyní desítky milióny pinů GIFů, ovšem doteď byly zobrazovány jako statické obrázky a uživatel se musel prokliknout do webu, kde byly pověšeny.

  gif

Bude tento formát využíván?

Když přichází nové prvky na sociální sítě, stává se, že řadu z nich lidé přejdou, jako by je to nemělo jakkoliv ovlivnit. Tato změna je ale vnímána odlišně. Pinterest je považován za návykovou síť mnohem více než Facebook a proto uvolnění tohoto prvku by mělo zatraktivnit přidávání pinů mnohem více. Společnosti mohou lépe oslovit své fanoušky tím, že jim dají atraktivnější materiál. Vytvoření GIFu totiž není vůbec těžké. Zvládnete to jednoduše i sami, návod od  PCmag.com najdete zde.

Otestujte, jak se zvýší dosah, pokud svým fanouškům na Pinterestu nabídnete GIF. Experimentujte. Uvolnění pro mobilní verze se navíc podle vyjádření mluvčího Pinterestu učekává „brzy.“ Žádný termín sice zatím nebyl stanoven, ale určitě to bude další krok posílení této sociální sítě.

Budete využívat GIFy na Pinterestu? Láká Vás tato nová možnost? Pokud potřebujete poradit, jak používat Pinterest?  kontaktujte nás.

 

Autor

lenka-kaclova Lenka Kaclová

Jednatelka společnosti Just Media s.r.o., vášnivý workoholik, autorka a máma. Fascinuje jí svět sociálních sítí, budování značky, marketingové strategie a business coachingu. Připravuje řadu projektů nejen v rámci České republiky. Pomáhá růst živnostníkům i nadnárodním korporacím.

Výkonnostní internetový marketing

Výkonnostní marketing se zaměřuje na výkon, kterým chápeme konkrétní měřitelnou aktivitu v podobě splnění cíle kampaně uživatelem na Vašem webu.

Branding, rozvoj značky

Vytváříme pozitivní mediální obraz o značce, společnosti a její nabídce, posilujeme důvěryhodnost a zdůrazňujeme odlišnost klienta od ostatních. 

Tvorba webů a eshopů

Webdesign, tvorba nových webových stránek, microsite, vše splňující moderní požadavky. Postavte si web, co Vám bude vydělávat.

Sociální sítě a reklamní formáty

Strategie marketingu se dnes neobejde bez sociálních sítí, využijte jejich potenciálu i ve Vašem oboru.

Nákup médií

Kreativní zpracování mediaplánu v rámci všech dostupných formátů a médií s maximální efektivitou.

Reputation Management

Cílené aktivity směřující ke sledování, ochraně a ovlivňování reputace Vaší značky v rámci komunikační strategie.

Všechny služby