Instagram Stories! Snapchat vs. Instagram boj začal

Autor: Lenka Kaclová | 03.08.2016 10:00

Co přináší nová funkce? Jak tato aktualizace ovlivní Snapchat?

Nová aktualizace Instagramu

Jak budou Stories fungovat?

 

Instagram dnes představil své Instagram Stories. Nová funkce umožní sdílet v průběhu dne svá videa a fotografie do jednoho příspěvku v podobě „příběhu“ tak, jak to známe u Snapchatu. Co nového to přináší? 

Tento krok má hned několik výhod. Příběhy budou po 24hodinách mizet a nebudou tak ničit budování feedu po vizuální stránce. Nemusíme se bát, že bychom přispívali příliš, vše můžeme takto uschovat do Stories a fanoušci tak nepříjdou o momenty, které bychom normálně nezveřejnili vůbec nebo to nechali na později, až se nám tam fotka či video budou hodit. 

Můžeme se zajisté těšit na velkou dávku kreativity od řady profilů. Stejně jako u Snapchatu nás čekají filtry,možnost přidávaní textů a kreslení přímo do obrázků. Funkcí ještě není tolik, ale určitě budou postupně přibývat.

I když tento krok a funkci velmi vítám a očekávám, že díky ní Instagram poroste ještě rychleji než doposud, překvapilo mě, jak velká kopie Snapchatu to je. Od Facebooku bych čekala větší odlišení a bonusové funkce, ale nechme se překvapit. Tímto totiž začíná boj Snapchat vs. Instagram a uvidíme, s čím obě strany ještě přijdou.

Instagram Stories se budou zobrazovat v záložce nad Vaším feedem nad běžnými příspěvky. Pokud bude u někoho z Vašich přátel příběh, bude kolem jejich profilové fotky barevný kruh. Poklepeme-li na ni, zobrazí se nám jejich Story. Pouhým poklepnutím ovládáme pohyb v Příběhu dopředu dozadu a přetažením se posouváme na další Příběh další osoby. 

Příběhy bude možné komentovat do soukromých zpráv, nebudou zde veřejné komentáře ani lajky. Vzhledem k tomu, že mají po 24hodinách zmizet, nebude to vadit. Konverzace může probíhat skutečně soukromě, pokud budeme mít potřebu na Příběh reagovat.

Kdo uvidí Vaše Story? Pokud máte profil soukromý, pouze ti, co Vás sledují. Ovšem u každého Příběhu budete moci ovlivnit, kdo ho neuvidí, i když Vás tato osoba sleduje. Symbol sluníčka pro iOS a tři tečky u Androidů v pravém horní rohu najdete tlačítko Nastavení příběhů a možnost Skrytí pro konkrétních osoby. Když se na Příběh díváte, přetažením nahoru pak uvidíte, kdo viděl konkrétní videa a fotky z Příběhu.

Jak Instagram Story vytvořit? Stejně jako u Snapchatu. Tlačítkem plus v levém rohu najdem přechod do Story. Kruhovým tlačítkem vyfotíme fotografii, nebo jej přidržíme pro video. Můžete fotky a videa i nahrávat z úložiště telefonu tím, že přetáhnete dolů obrazovku a nabídne se Vám možnost nahrátí již stávajících záznamů. Fotky a videa upravíte a odkliknutím fajfky je přidáte do Story.

Pokud si budete chtít Story uchovat, pomocí tří teček v pravém dolním rohu příběhu jej můžete uložit nebo je zveřejnit jako klasické fotografie.

Instagram Stories aktualizace by měla přijít světově během několika týdnů pro iOS i Android.

Autor

lenka-kaclova Lenka Kaclová

Jednatelka společnosti Just Media s.r.o., vášnivý workoholik, autorka a máma. Fascinuje jí svět sociálních sítí, budování značky, marketingové strategie a business coachingu. Připravuje řadu projektů nejen v rámci České republiky. Pomáhá růst živnostníkům i nadnárodním korporacím.

Výkonnostní internetový marketing

Výkonnostní marketing se zaměřuje na výkon, kterým chápeme konkrétní měřitelnou aktivitu v podobě splnění cíle kampaně uživatelem na Vašem webu.

Branding, rozvoj značky

Vytváříme pozitivní mediální obraz o značce, společnosti a její nabídce, posilujeme důvěryhodnost a zdůrazňujeme odlišnost klienta od ostatních. 

Tvorba webů a eshopů

Webdesign, tvorba nových webových stránek, microsite, vše splňující moderní požadavky. Postavte si web, co Vám bude vydělávat.

Sociální sítě a reklamní formáty

Strategie marketingu se dnes neobejde bez sociálních sítí, využijte jejich potenciálu i ve Vašem oboru.

Nákup médií

Kreativní zpracování mediaplánu v rámci všech dostupných formátů a médií s maximální efektivitou.

Reputation Management

Cílené aktivity směřující ke sledování, ochraně a ovlivňování reputace Vaší značky v rámci komunikační strategie.

Všechny služby