Foursquare nebo Swarm?

Autor: Lenka Kaclová | 23.07.2014 08:54

Nové logo a definitivní konec tlačítku check-in!

Co se stalo a co se plánuje?

Po rozdělení Foursquare do dvou aplikací se mění sama společnost.

 

 

 

Ti, co aktivně aplikaci Foursquare využívají, si zajisté všimli, že již není možné provést check-in, tedy přihlášení se k místu, kde se právě nacházíte, z Foursquare, ale byli donuceni stáhnout si aplikaci Swarm. Bohužel ze dne na den se buď uživatel přizpůsobí nebo přestane síť využívat.

swarm

Aplikace Swarm slouží nově k přihlášování se k místům, navrhování aktivit, které byste chtěli v lokalitě podniknout a zjištění, kdo z Vašich přátel se nachází v jaké blízkosti od Vás, resp. ve Vašem okolí až po ty nejdál od Vás. Podle společnosti Foursquare si novou aplikaci nainstalovalo tři čtvrtiny uživatelů. Čísla, která by nás zajímala, jsou ovšem kolik uživatelů Swarm skutečně využívá. Předpokládáme, že došlo vzhledem k negativním vzkazům v diskuzích k odinstalování aplikací a ukončení užívání služby.

To, co je nepochopitelné od vývojářů, že je nutné si  nechat obě aplikace. Pokud se totiž nadále chcete informovat o aktuální lokalitě, můžete tak udělat opět jen ve Foursquare. To zůstává pro hledání nových míst a informacích o nich. Důvodem rozdělení, jak uvádí společnost, bylo, že pouze 5 % uživatelů používá objevování a zároveň check-in.

S aplikací Swarm si dejte pozor na soukromí. I vzhledem k funkci, že se Vašim přátelům zobrazuje, že jste v jejich okolí, jste neustále sledování, kde se nacházíte. Nemusíte se ani přihlašovat a služba bude neustále sledovat vaši lokaci. Tuto možnost je v Nastavení možné vypnout v sekci Soukromí.

foursquare-nove-logo-1-prev

I samotná aplikace Foursquare chystá změny. Bude doporučovat zajímavá místa dle zájmů konkrétního uživatele. Kromě změny loga, zveřejnila i nový screen stránky společností:

fq

Co Vy a změna Foursquare? Využíváte novou aplikaci Swarm?

Autor

lenka-kaclova Lenka Kaclová

Jednatelka společnosti Just Media s.r.o., vášnivý workoholik, autorka a máma. Fascinuje jí svět sociálních sítí, budování značky, marketingové strategie a business coachingu. Připravuje řadu projektů nejen v rámci České republiky. Pomáhá růst živnostníkům i nadnárodním korporacím.

Výkonnostní internetový marketing

Výkonnostní marketing se zaměřuje na výkon, kterým chápeme konkrétní měřitelnou aktivitu v podobě splnění cíle kampaně uživatelem na Vašem webu.

Branding, rozvoj značky

Vytváříme pozitivní mediální obraz o značce, společnosti a její nabídce, posilujeme důvěryhodnost a zdůrazňujeme odlišnost klienta od ostatních. 

Tvorba webů a eshopů

Webdesign, tvorba nových webových stránek, microsite, vše splňující moderní požadavky. Postavte si web, co Vám bude vydělávat.

Sociální sítě a reklamní formáty

Strategie marketingu se dnes neobejde bez sociálních sítí, využijte jejich potenciálu i ve Vašem oboru.

Nákup médií

Kreativní zpracování mediaplánu v rámci všech dostupných formátů a médií s maximální efektivitou.

Reputation Management

Cílené aktivity směřující ke sledování, ochraně a ovlivňování reputace Vaší značky v rámci komunikační strategie.

Všechny služby