Flickr není jen 1 TB pro Vaše fotografie

Autor: Lenka Kaclová | 11.02.2014 11:20

Flickr 10.2.2014 oslavil své 10. narozeniny (jen o týden dřív 4.2. měl 10. narozeniny Facebook) a při té příležitosti jsme se rozhodli představit i tuto síť. 

Populární síť ke sdílení fotek

Flickr nabízí 1 TB volného prostor, to je 537 731 6,5 megapixelových fotek

Flickr je nejoblíbenější místo, kde lidé sdílejí a spravují své obrázky. Tento bezplatný online nástroj je jednoduché ovládat a má vysoký potenciál. Fotografie můžete navíc i sami pro sebe vyhledávat, u každé je uvedená licence, k čemu můžete fotografii využít.

flickr

Co Flickr nabízí?

Od května loňského roku má každý uživatel k dispozici 1 TB volného úložného prostoru pro své fotografie a videa. Při registraci je pro nás trošku omezující nutnost Yahoo ID, tedy dalšího účtu, které není navíc v ČR tolik využíváno. Na druhou stranu se dá jednoduše založit přímo přes rozhraní Flickru.

Existují tři typy účtů – Free, Ad Free a Doublr. Pro všechny účty má jedna fotografie horní hranici 200MB velikosti, videa 1080p HD do velikosti 1GB a omezení na délku 3 minut. Videa nahrávejte každopádně ve vysokém rozlišení, Flickr Vám to již umožní. Ad Free účet bez reklam, Vás vyjde na 49,99 dolarů ročně. Třetí Doublr má navýšený úložný prostor na 2 TB za 499,99 dolarů ročně. Vzhledem k objemu dat a nabízené ochraně hostingu docela zajímavá cena.

Jako u každé sítě, i zde je důležité být aktivní.

Po založení účtu můžete ihned začít vkládat fotografie. Ke každé je vhodné uložit popisek, tagy, označení osob, set nebo skupinu, licenci, jak je možné fotografii šířit a samozřejmě soukromí, tedy kdo Vaši fotografii uvidí. Jednotlivé fotografie je možné komentovat, sdílet přes další sociální sítě nebo kódem vložit do webových stránek. Pokud chcete, aby ostatní uživatelé přispívali k Vašim fotkám, oplácejte jim jejich aktivitu. Udržujte dialog!

Rozhodně ale nenaplňte svou galerii Vaší databází fotek najednou, speciálně pokud jste běžný uživatel. Vybírejte, které fotky a kdy zveřejníte. Vytvořte si harmonogram a ten dodržujte. Vybírejte ty nejlepší z nejlepších. Tím i uživatelé, kteří Vás sledují budou pravidelně očekávat Vaše nové příspěvky. Nikdo se nechce probírat stovkami nezajímavých fotek.

Jako u každé sociální sítě, i na Flickru fungují skupiny. Ty mohou být zaměřeny na konkrétní téma jako makro, portréty, akty, hodně často jsou moderovány a hlídány pravidly, která je nutná dodržovat. Díky skupinám máte větší možnost navázat bližší kontakty s jejich členy, kteří mají podobné zájmy jako vy. Samozřejmě tato účast stojí správce účtu nějaký čas a úsilí, které je potřeba do komunikace vložit. Skupiny navíc umožňují dílčí diskuze, kde můžete získat spoustu dalších informací od tipů, technologických řešení či inspirace a samozřejmě další navázání kontaktů.

Co u fotky vyplnit?

Používejte štítky! Velký počet Vašich fotografií uživatelé naleznou právě podle klíčových slov, které zadáte k fotkám. Nezapomeňte na lokalitu. Stejný princip pak aplikujte u popisů.

V účtu si nastavte možnost propojení s dalšími sociálními sítěmi a umožněte tak jednodušší sdílení Vašich fotografií. Zdroj fotografie bude uveden vždy Flickr, takže Vám navíc zůstane zpětná vazba zpět do Vaší Flickr galerie, kde si postupně vybudujete základnu fanoušků.

Několik tipů nakonec

To, čeho byste měli chtít dosáhnout, je zobrazení ve streamu Explore. Každý den Flickr podle svého algoritmu vybírá 500 zajímavých fotografií, které zobrazí ve svém streamu, který má samozřejmě obrovský počet zhlédnutí a tím především nových kontaktů! Jak toho docílit – Získejte favorites, tedy značku oblíbenosti, komentáře a počet zhlédnutí. V čím kratší době získáte u fotografie tyto plusové body, tím pravděpodobněji budete v tomto streamu zobrazeni. Pozor ale na cílené uměle sbírané body, systém se tomu umí vyvarovat.

Při vyhledávání fotografií pro vlastní potřebu si dejte pozor na jejich licence. Copyright a pokuty za komerční použití se mohou pěkně prodražit. S vyhledáváním Only search within Creative Commons-licensed Vám zajistí, že tyto fotografie můžete využít i na Vašich stránkách, často s udáním fotokreditu, tj. označení autora.

Využijte Flickr Desktop Uploader, umožní vám jednoduše hromadné nahrání fotografií a jednoduchou desktopovou aplikací i vyplnění všech nastavení soukromí, označení, tagů, popisků atd. Nahrát obrázky můžete i přes email. Při registraci získáte email účet Flickru, předmět emailu bude titulek obrázku a obsah bude popis.

Přejeme příjemnou zábavu a spoustu nových kontaktů!

Autor

lenka-kaclova Lenka Kaclová

Jednatelka společnosti Just Media s.r.o., vášnivý workoholik, autorka a máma. Fascinuje jí svět sociálních sítí, budování značky, marketingové strategie a business coachingu. Připravuje řadu projektů nejen v rámci České republiky. Pomáhá růst živnostníkům i nadnárodním korporacím.

Výkonnostní internetový marketing

Výkonnostní marketing se zaměřuje na výkon, kterým chápeme konkrétní měřitelnou aktivitu v podobě splnění cíle kampaně uživatelem na Vašem webu.

Branding, rozvoj značky

Vytváříme pozitivní mediální obraz o značce, společnosti a její nabídce, posilujeme důvěryhodnost a zdůrazňujeme odlišnost klienta od ostatních. 

Tvorba webů a eshopů

Webdesign, tvorba nových webových stránek, microsite, vše splňující moderní požadavky. Postavte si web, co Vám bude vydělávat.

Sociální sítě a reklamní formáty

Strategie marketingu se dnes neobejde bez sociálních sítí, využijte jejich potenciálu i ve Vašem oboru.

Nákup médií

Kreativní zpracování mediaplánu v rámci všech dostupných formátů a médií s maximální efektivitou.

Reputation Management

Cílené aktivity směřující ke sledování, ochraně a ovlivňování reputace Vaší značky v rámci komunikační strategie.

Všechny služby