Facebook Live novinky

Autor: Lenka Kaclová | 31.07.2016 09:54

Novinky, které by Vám rozhodně neměli ujít. Facebook Live pro Váš business.

Nová aktualizace

Další pozitivní update ze strany Facebooku. Posuňte Vaše Facebook LIVE vysílání na další level.

 

Nová aktualizace u Facebook Live přináší další posun. Facebook totiž přichází hned s několika updaty. Živé vysílání může trvat až 4 hodiny, plus přibyly funkčnosti v podobě schování reakcí a komentářů, full-screen sledování a omezení, kdo vysílání uvidí.

 

Tady jsou podrobnosti!

4 hodinová vysílání

Co Facebook Live existuje, měli všichni k dispozici 90 minut. Budete se divit, ale byla vysílání, kdy to opravdu nestačilo:) Nyní Facebook přichází s více než dvojnásobnou dobou pro všechny. 4 hodiny! Mediální partneři mají k dispozici celých 24 hodin, ale doba 4 hodin už, myslím, uspokojí většinu vysílajících. Nepřetržitá vysílání se navíc neukládájí. Po jejich odvysílání jsou navždy pryč.

Full screen sledování

Vysílající nyní mohou využít full-screen. Pro iOS to platí pro horizontální i vertikální snímání. Pro uživatele Androidu prozatím horizontální screen zatím není k dispozici, i když Facebook slibuje aktualizaci ještě toto léto.

Pryč s reakcemi a komentáři

Možnost schovat komentáře a reakce, aby se vysílající mohl plně soustředit na obsah určitě taktéž pomůže. Často jsem byla svědkem, že byla položena otázka, na kterou chtěl vysílající odpovědět a opakovaně musel prosit sledující, aby nepsali a počkali než ji zodpoví, aby se mohl soustředit na odpověď. Jedna věc je, že všechny tyto otázky stejně během odpovědi neviděl, protože se soustředil na odpověď a kameru, druhá, že ho neustále nově nabíhající zprávy vyrušovali.

Platí to i pro sledující. Pokud nechtějí vidět komentáře a pouze sledovat vysílání, budou moci taktéž všechny reakce schovat. To by mělo být možné přetažením vpravo během vysílání. Přetažením vlevo pak vše vrátíte zpátky.

Omezení publika

Chcete mít vliv na to, kdo sleduje Vaše vysílání? Nyní můžete. Ideální zejména pro lokální podniky. Omezení platí pro

Místo - země, město, PSČ

Věk - omezení od-do

Pohlaví

Z již dřívějších updatů

  • Možnost vysílat živě s další osobou, která je na jiném místě než vysílající
  • MSQRD integrace, která umožní filtry ve stylu Snapchatu přímo v živém vysílání
  • Načasování vysílání a vytvoření tak prostoru jakési čekárny pro sledující

Chcete inspiraci o čem vysílat? Stáhněte si těchto 200+ témat pro Vaše videa a živá vysílání.

 

 

 

Autor

lenka-kaclova Lenka Kaclová

Jednatelka společnosti Just Media s.r.o., vášnivý workoholik, autorka a máma. Fascinuje jí svět sociálních sítí, budování značky, marketingové strategie a business coachingu. Připravuje řadu projektů nejen v rámci České republiky. Pomáhá růst živnostníkům i nadnárodním korporacím.

Výkonnostní internetový marketing

Výkonnostní marketing se zaměřuje na výkon, kterým chápeme konkrétní měřitelnou aktivitu v podobě splnění cíle kampaně uživatelem na Vašem webu.

Branding, rozvoj značky

Vytváříme pozitivní mediální obraz o značce, společnosti a její nabídce, posilujeme důvěryhodnost a zdůrazňujeme odlišnost klienta od ostatních. 

Tvorba webů a eshopů

Webdesign, tvorba nových webových stránek, microsite, vše splňující moderní požadavky. Postavte si web, co Vám bude vydělávat.

Sociální sítě a reklamní formáty

Strategie marketingu se dnes neobejde bez sociálních sítí, využijte jejich potenciálu i ve Vašem oboru.

Nákup médií

Kreativní zpracování mediaplánu v rámci všech dostupných formátů a médií s maximální efektivitou.

Reputation Management

Cílené aktivity směřující ke sledování, ochraně a ovlivňování reputace Vaší značky v rámci komunikační strategie.

Všechny služby