Dosah na Facebooku Vás trápit nemusí

Autor: Lenka Kaclová | 03.07.2016 09:11

Firemní stránky dlouhodobě ztratily veškerý svůj dosah. Proč to firmám nevadí?

Kam utíkají všichni fanoušci i značky?

Sociální sítě mají své vlny. Co je hitem posledního roku? Tady chcete být.

 

Stále více přibývá lidí, firem a značek, kteří by nejraději Facebook opustili. Co si budeme ale povídat, musíte tam být. 

Všichni, co znáte Facebook z pohledu správců firemních profilů, víte, že Vás poslední roky trápí s dosah Vašich příspěvků a samozřejmě se Vám to nelíbí. Velmi rychle se měnící prostředí a podmínky, abyste dosáhli alespoň stejných výsledků. A proto hledáte další cesty pro komunikaci s Vašimi fanoušky a zákazníky.

Přibližně v roce 2013, když mě asi po sté v daném měsíci přistál na FB sdílený příspěvek z Instagramu, jsem si řekla „a dost!“ Proč lidi zajímá neustále sdílet ty samé fotky na další síti, když je stejně nakonec dají na Facebook? Proč si přidělávat práci s dvěmi platformami?

A tam to vše začalo.

Absolutní tma okolo. Nevnímala jsem nic jiného. Začala jsem studovat Instagram a úplně mu propadla. Zkoumala jsem všechny influencery, důležité značky, nejen v zahraničí, ale i u nás, abych poznala potenciál a fungování v českém prostředí, bavila jsem se s lidmi, kteří dělají na Instagramu business, zajímali mě všichni, kteří mají miliónové publikum a jak to udělali. Hledala jsem, jak značky prodávají produkt, ale ne na svém profilu, ale na profilech ostatních prostřednictvím affiliate programu. To a mnohem více.

To nejdůležitější, co jsem si uvědomila?

Instagram je naprosto specifické prostředí se svými vlastními pravidly. Nemůžete se k němu chovat jako k další sociální síti. Je to chyba velmi mnoho marketérů a firem, že přistupují k jednotlivým platformám naprosto stejně. Instagram není Facebook, není to Pinterest, ani Twitter nebo YouTube.

Instagram je v tento okamžik takový zlatý grál sociálních sítí k vybudování velké kvalitní databáze kontaktů pro Váš email marketing.

To byl důvod, proč jsem vytvořila:

Pro koho je tento ebook?

  • Pro každého, kdo má business a je přehlcen otázkou sociálních sítí.
  • Děláte všechno, co máte a úplně nevíte, proč to nefunguje tak, jak byste chtěli.
  • Ztratili jste dosah na Facebooku a hledáte nové kanály.
  • Spravujete několik Instagramových účtů i pro někoho dalšího.
  • Chcete získat více pozornosti a zákazníků.
  • Zajímá Vás navýšení návštěvnosti Vašeho blogu nebo webové stránky.
  • Snažíte se zjistit, jak využít Instagram pro Váš business, co dát Vašim zákazníkům, koho chcete vlastně přitáhnout a co chtějí tito lidé vidět?

Výhodou pro Vás je, že se mě můžete přímo ptát, pokud něčemu nerozumíte, potřebujete něco doplnit nebo s něčím poradit. Mám na svých webových stránkách uzavřenou diskuzi přímo v rozhraní produktu určenou pro tyto účely, a já udělám maximum, abyste dosáhli toho, s čím jste za mnou přišli.

Tak se k nám přidejte a můžeme začít!

Čas je to nejdůležitější, co máte a pokud máte systém a odpovědi na otázku „JAK?“, pak doufám, že Vás už nic nezastaví a můžete Instagram, svou značku a business budouvat současně.

Autor

lenka-kaclova Lenka Kaclová

Jednatelka společnosti Just Media s.r.o., vášnivý workoholik, autorka a máma. Fascinuje jí svět sociálních sítí, budování značky, marketingové strategie a business coachingu. Připravuje řadu projektů nejen v rámci České republiky. Pomáhá růst živnostníkům i nadnárodním korporacím.

Výkonnostní internetový marketing

Výkonnostní marketing se zaměřuje na výkon, kterým chápeme konkrétní měřitelnou aktivitu v podobě splnění cíle kampaně uživatelem na Vašem webu.

Branding, rozvoj značky

Vytváříme pozitivní mediální obraz o značce, společnosti a její nabídce, posilujeme důvěryhodnost a zdůrazňujeme odlišnost klienta od ostatních. 

Tvorba webů a eshopů

Webdesign, tvorba nových webových stránek, microsite, vše splňující moderní požadavky. Postavte si web, co Vám bude vydělávat.

Sociální sítě a reklamní formáty

Strategie marketingu se dnes neobejde bez sociálních sítí, využijte jejich potenciálu i ve Vašem oboru.

Nákup médií

Kreativní zpracování mediaplánu v rámci všech dostupných formátů a médií s maximální efektivitou.

Reputation Management

Cílené aktivity směřující ke sledování, ochraně a ovlivňování reputace Vaší značky v rámci komunikační strategie.

Všechny služby