Reklama na Twitteru konečně v ČR

Autor: Lenka Kaclová | 01.09.2014 20:37

Twitter oznámil spuštění placené reklamy Twitter Ads pro ČR, čímž se otevírají úplně nové možnosti firmám na Twitteru

Dočkali jsme se Twitter Ads

Twitter na svém blogu oznámil spuštění placené reklamy pro ČR

Komunita kolem Twitteru čekala dlouhé roky než se spustí možnost placené reklamy jako je tomu u ostatních zemí.  Twitter na svém blogu s koncem léta oznámil rozšíření této platformy do dalších 11ti středních a východoevropských zemí plus do Portugalska jako dvanácté země.

reklama-twitter-cr

Mezi šťastnými jsou Rakousko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Makedonie, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Švýcarsko, Ukrajina a již zmiňované Portugalsko. Díky této změně jsou v regionu EMEA, tedy Evropě, Blízkém východě a Africe, Twitter Ads dostupné již v 35 zemích a to přímo nebo přes partnerské firmy.

Twitter přináší díky svým produktovým změnám skvělé obchodní příležitosti a nárůst v prodejích u řady značek po celém světě. K dispozici mají firmy reklamní tweety (Promoted Tweets), sponzorované účty (Promoted Accounts) a placená trendující témata (Promoted Trends).  Bližší informace k jednotlivým formátům najdete v článku Co byste měli vědět o reklamě na Twitteru.

Formát, který je teprve očekáván, ale bude pro řadu značek a společností zajímavý, jsou reklamní videa (Promoted Videos), které jsou nyní stále v podobě beta. Největší výhodou bude možnost video přehrát přímo v tweetu. Do této doby se musel uživatel prokliknout dále, například do YouTube, aby si video přehrál. Twitter bude účtovat videa, která uživatel skutečně spustí, tedy cost per view.

Potřebujete poradit nejen s reklamou na Twitteru? Neváhejte se na nás kdykoliv obrátit!

Autor

lenka-kaclova Lenka Kaclová

Jednatelka společnosti Just Media s.r.o., vášnivý workoholik, autorka a máma. Fascinuje jí svět sociálních sítí, budování značky, marketingové strategie a business coachingu. Připravuje řadu projektů nejen v rámci České republiky. Pomáhá růst živnostníkům i nadnárodním korporacím.

Výkonnostní internetový marketing

Výkonnostní marketing se zaměřuje na výkon, kterým chápeme konkrétní měřitelnou aktivitu v podobě splnění cíle kampaně uživatelem na Vašem webu.

Branding, rozvoj značky

Vytváříme pozitivní mediální obraz o značce, společnosti a její nabídce, posilujeme důvěryhodnost a zdůrazňujeme odlišnost klienta od ostatních. 

Tvorba webů a eshopů

Webdesign, tvorba nových webových stránek, microsite, vše splňující moderní požadavky. Postavte si web, co Vám bude vydělávat.

Sociální sítě a reklamní formáty

Strategie marketingu se dnes neobejde bez sociálních sítí, využijte jejich potenciálu i ve Vašem oboru.

Nákup médií

Kreativní zpracování mediaplánu v rámci všech dostupných formátů a médií s maximální efektivitou.

Reputation Management

Cílené aktivity směřující ke sledování, ochraně a ovlivňování reputace Vaší značky v rámci komunikační strategie.

Všechny služby